Aktualności


KoMBo na Facebookuaktualizacja: 29 kwietnia 2013


Od dziś posiadamy również fanpage w serwisie Facebook. Zapraszamy do odwiedzania i zapoznania się z publikowanymi treściami. Już teraz dostępna jest pełna galeria zdjęć z wyKOMBinuj mOst 2013 i wiele więcej. https://www.facebook.com/komboPG

Opracowanie wyników Konkursuaktualizacja: 24 kwietnia 2013


Przedstawiamy opracowanie wyników tegorocznego Konkursu

Uroczyste otwarcie konkursuaktualizacja: 9 kwietnia 2013


Koło Naukowe "KoMBo" ma zaszczyt zaprosić na uroczyste otwarcie Konkursu "wyKOMbinuj mOst 2013" ,które odbędzie się w środę 10 kwietnia o godzinie 9:00 na dziedzińcu północnym Politechniki Gdańskiej.

Rejestracja uczestnikówaktualizacja: 9 kwietnia 2013


Rejestracja uczestników rozpocznie się w środę 10 kwietnia o godzinie 8:00 na dziedzińcu północnym Politechniki Gdańskiej.

Patronat Honorowyaktualizacja: 9 kwietnia 2013


W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zgodę prof. dr. hab. inż. Kazimierza Furtaka Przewodniczącego Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej na objęcie Patronatem Honorowym konkursu wyKOMBinuj mOst.

Seminariumaktualizacja: 8 kwietnia 2013


Lista zakwalifikowanych drużynaktualizacja: 5 kwietnia 2013


Do konkursu zakwalifikowały się następujące drużyny:
3 bez atu
Akashikajko i Kokosz
All Dof
Amelinium
Betonowi 6000
Double X
eL Jot Team
Fantastyczna Trójka
φ40
Galopująca Gerta 2
Ich Torje
KNKM
Let it Be
Ludzie Boba
Marama Most
Martwy Ciąg
MatADoR
Moment Kratownicy
Niełuki Charliego
Niezamierzone Mimośrody
Niutoniki
Obojętni
Orzeł 7
Pogromczynie Kartonów
Przechodzą do Finału
Spóźnialscy
Super Kieł
ThreeSOMe
Underdogs
Zielony Mosteczek
Złote rączki

Projekty konkursoweaktualizacja: 4 kwietnia 2013


Przypominamy, że organizator nie dostarcza projektów uczestnikom konkursu. Drużyny przystępują do klejenia z własnymi wydrukami.

Komisja konkursowaaktualizacja: 27 marca 2013


Dziekan WILiŚ dr hab. inż. Ireneusz Kreja, prof. nadzw. PG
prof. dr hab. inż. Jacek Chróścielewski
prof. dr hab. inż. Paweł Kłosowski
prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde
dr hab. inż. Robert Jankowski, prof. nadzw. PG
dr hab. inż. Krzysztof Żółtowski prof.nadzw.PG
dr hab. inż. Jaroslaw Górski,
dr hab inż. Kazimierz Jamroz
dr hab. inż. Magdalena Rucka
dr inż. Marek Krzysztof Jasina
dr inż. Michał Hirsz
mgr inż. Witold Kosecki
mgr inż. Karol Winkelmann
Jacek Lachowicz

Informacje o zakwaterowaniuaktualizacja: 16 marca 2013

W zakładce Informacje dodano informacje o zakwaterowaniu

Przyjmowanie zgłoszeń do Konkursuaktualizacja: 1 lutego 2013


Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wykonanie projektu mostu o wymiarach spełniających wymagania, określone w Załączniku B Regulaminu.
Zgłoszenia drużyn oraz projekty należy dostarczyć do Organizatora do dnia . Zgłoszenia i projekty z dopiskiem „wyKOMBinuj mOst 2013” należy przesyłać drogą elektroniczną na adres kombo@pg.gda.pl.

UWAGA - nowa długość przęsła mostowegoaktualizacja: 1 lutego 2012


W tym roku postanowiliśmy zmienić długość przęsła mostu z 60 cm na 80 cm. Ze względu na tę zmianę również zmieniliśmy ilość brystolu z pięciu arkuszy na sześć. Nie będzie można używać taśmy klejącej.

Konkurs trzydniowyaktualizacja: 1 lutego 2012


Dzień 11 kwietnia 2013 roku (drugi dzień Konkursu) zostanie poświęcony seminarium naukowemu o tematyce mostów i mechaniki konstrukcji. Prelegentami będą pracownicy naukowi katedry Mechaniki Budowli i Mostów Politechniki Gdańskiej jak i członkowie koła naukowego "KoMBo". Zapraszamy też Was uczestników oraz Waszych opiekunów do wygłoszenia krótkiego referatu. Chętnie posłuchamy o Waszych badaniach które prowadzicie w kołach naukowych, ale też chętnie poznamy jak powstawał Wasz projekt mostu.

Opis Konkursu

Celem Konkursu “wyKOMBinuj mOst” jest zaangażowanie studentów z całej Polski do stworzenia konstrukcji inżynierskich. Odbyło się dotychczas pięć edycji, w latach 2008-2012. Obok drużyn z wydziałów PG, wzięły w nich udział także drużyny reprezentujące: Politechnikę Białostocką, Politechnikę Koszalińską, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Wrocławską oraz Państwowe Szkoły Budownictwa.

Zasady konkursu są następujące: drużyny mają proste zadanie - zbudować most. Do dyspozycji są: papier i klej. Trzyosobowe ekipy mają 6 godzin na zbudowanie modelu, który następnie jest oceniany wg ustalonych kryteriów. Brane pod uwagę są nośność konstrukcji (zmierzona na maszynie wytrzymałościowej Zwick) oraz jej masa. Zwycięża drużyna o najkorzystniejszym stosunku wytrzymałości do masy. Trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Naszym celem jest pokazanie studentom, że wiedza zdobywana przez nich podczas studiów może być wykorzystana do dobrej zabawy. Jednocześnie chcemy nagrodzić tych, którzy wykażą się zmysłem inżynierskim i sprawnie wykorzystają dostarczone materiały. Przykłady dotychczasowych edycji pokazały, że jest to możliwe.