Konkurs "WyKOMBinuj mOst 2010"

W tegorocznej edycji Konkursu wygrała drużyna BRIDGE VALLEY z Politechniki Rzeszowskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna MŁODZI MOSTOWCY PWR z Politechniki Wrocławskiej, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna MOSTOWIAKOWIE z Politechniki Gdańskiej. Szczegółowe wyniki do pobrania w formacie PDF oraz xls. Zestawienie zdjęć i wykresów obciążania mostów w formacie PDF oraz doc.

Konkursowi towarzyszyła prezentacja 3-metrowej kładki dla pieszych wykonanej w całości z papieru, po której każdy z odwiedzających mógł się przejść.

Równolegle w dniach 27-29 maja był rozgrywany Konkurs "WyKOMBinuj kOło 2010", w którym każdego dnia do wygrania była bezprzewodowa myszka, wystarczyło narysować najlepsze koło, szczegóły i regulamin w zakładce: WYKOMBINUJ KOŁO.


W skład Komisji konkursowej wchodzą:
prof. dr hab. inż. Jacek Chróścielewski,
prof. dr hab. inż. Paweł Kłosowski,
prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde,
prof. dr hab. inż. Kazimierz Wysiatycki,
prof. dr hab. inż. Bohdan Zadroga,
dr hab. inż. Robert Jankowski,
dr hab. inż. Ireneusz Kreja,
dr hab. inż. Krzysztof Żółtowski,
dr inż. Michał Hirsz,
dr inż. Marek Krzysztof Jasina,
dr inż. Maria Przewłócka,
dr inż. Magdalena Rucka,
Karol Daszkiewicz,
Marcin Zmuda Trzebiatowski,
Andrzej Cieśla

OPIS KONKURSU

Konkurs “wyKOMBinuj mOst” ma zaangażować studentów z całej Polski do stworzenia konstrukcji inżynierskich. Odbyły się dotychczas dwie edycje, w latach 2008 i 2009. Obok drużyn z wydziałów PG, wzięły w nich gościnny udział także reprezentacje Politechniki Krakowskiej.

Zasady konkursu są następujące: drużyny mają proste zadanie - zbudować most. Do dyspozycji są: papier i klej. Trzyosobowe ekipy mają 6 godzin na zbudowanie modelu, który następnie jest oceniany wg ustalonych kryteriów. Brane pod uwagę są nośność konstrukcji (zmierzona na maszynie wytrzymałościowej Zwick) oraz jej masa. Zwycięża drużyna o najkorzystniejszym stosunku wytrzymałości do masy. Trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.

Naszym celem jest pokazanie studentom, że wiedza zdobywana przez nich podczas studiów może być wykorzystana do dobrej zabawy. Jednocześnie chcemy nagrodzić tych, którzy wykażą się zmysłem inżynierskim i sprawnie wykorzystają dostarczone materiały. Przykłady dotychczasowych edycji pokazały, że jest to możliwe.

DO POBRANIA

KONKURS Wykombinuj koło

Relacje z poprzednich edycji konkursu