Pełne wyniki Konkursu wyKOMBinuj mOst 2015
Zamieszczamy pełną klasyfikację ze szczegółowymi wynikami. W powyższym pliku znajdują się wykresy każdej próby obciążeniowej,
pełna klasyfikacja końcowa drużyn w konkursie zasadniczym oraz fotografie każdej konstrukcji.
Relacja TV TASK z konkursu wyKOMBinuj mOst 2015
WyKOMBnuj mOst to cieszący się coraz większym rozgłosem konkurs dla studentów z całej Polski. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi w nim o stworzenie mostu. Drużyny rywalizują ze sobą w kilku kategoriach, spośród których najważniejszą jest wytrzymałość konstrukcji.
Relacja Telewizji TASK:
wyKOMBinuj mOst 2015 | TV TASK - Telewizja TASK
Sprawy organizacyjne
Prosimy uczestników meldować się w środę od godziny 9:00 na Dziedzińcu im. Fahrenheita. Wylosujecie numer stanowiska, na którym będziecie budować mosty oraz otrzymacie identyfikatory i koszulki uczestników.
Do zmagań konkursowych wykorzystane będą dwie płyty HFD 1600x900 mm. Pierwsza z nich do użycia jako blat do cięcia i klejenia na poziomie stołu. Druga do klejenia/cięcia na poziomie posadzki. Wszystko ze względu na niezniszczenie stołów i posadzki.
PIZZA I NAPOJE!
Dodatkowo na każdym stanowisku przygotowaliśmy dla was napoje, a w godzinach 12:00-13:00 dojedzie do nas pizza, po dwie dla każdej z drużyn.
Do zobaczenia!
LISTA DRUŻYN ZAKWALIFIKOWANYCH
Komisja konkursowa w składzie:
prof. dr hab. inż. Jacek Chróścielewski prof. zw. PG
prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde
dr hab. inż. Magdalena Rucka
inż. Oskar Wysocki
zdecydowała się zwiększyć limit drużyn kwalifikowanych do konkursu. Cieszy nas tak duże zainteresowanie wydarzeniem i dołożymy wszelkich starań aby tegoroczna edycja przebiła poprzednią.
Amelinium Team
AMK
Atomówki
Budowlańcy ze Staszica
Efekty Trzeciego Rzędu
Emma next
Evenement Team
FSA-Team
Hasiomaszkietniki
HEB
InnyNieZnaczyGorszy
KoMbOST
M&M's
Majsterkowicze
Megapaskale
Miodzio
Młoteczek
Most Wanted
Mosters
Mosto chmieleni
Nazwa drużyny
Nieśpiebokleje
Niezmienniki macierzy
Okoń
Origami
PapierDlaLeni
Pejper Emperors
Pińcet kilo
Strong Paper
TTZ Team
VODream
WAR
Zjedz Kota
Drużyna Silesian Constructors była zmuszona odwołąć przybycie na konkurs z przyczyn losowych.
TERMINARZ KONKURSU WM2015
22 kwietnia | Termin nadsyłania zgłoszeń z projektami |
22 kwietnia | Ogłoszenie komisji |
24 kwietnia | Ogłoszenie drużyn zakwalifikowanych |
30 kwietnia | Termin zgłaszania dodatkowych narzędzi |
6 maja |
Pierwszy dzień Konkursu, wykonanie zadania konkursowego przez uczestników. |
7 maja |
Drugi dzień Konkursu, seminarium naukowe o tematyce mostowo mechanicznej |
8 maja |
Trzeci dzień Konkursu, badanie wytrzymałości konstrukcji, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród |
Relacja z Konkursu WM 2014
Dział FAQ
Uruchomiliśmy zakładkę z odpowiedziami na często zadawane pytania, które do nas trafiają. Mamy nadzieję, że pomogą w jak najlepszym przygotowaniu do konkursu.
Seminarium
Uaktualniona została zakładka poświęcona seminarium, zachęcamy do zapoznania się z jej treścią i do czynnego wzięcia udziału w przygotowywanym na drugi dzień trwania konkursu wydarzeniu.
Opis Konkursu
Celem Konkursu “wyKOMBinuj mOst” jest zaangażowanie studentów z całej Polski do stworzenia konstrukcji inżynierskich. Odbyło się dotychczas siedem edycji, w latach 2008-2014. Obok drużyn z wydziałów PG, wzięły w nich udział także drużyny reprezentujące: Politechnikę Białostocką, Politechnikę Koszalińską, Politechnikę Krakowską, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Poznańską oraz Państwowe Szkoły Budownictwa.
Zasady konkursu są następujące: drużyny mają proste zadanie - zbudować most. Do dyspozycji są: papier i klej. Trzyosobowe ekipy mają 6 godzin na zbudowanie modelu, który następnie jest oceniany wg ustalonych kryteriów. Brane pod uwagę są nośność konstrukcji (zmierzona na maszynie wytrzymałościowej Zwick) oraz jej masa. Zwycięża drużyna o najkorzystniejszym stosunku wytrzymałości do masy. Trzy najlepsze drużyny zostaną nagrodzone cennymi nagrodami.
Naszym celem jest pokazanie studentom, że wiedza zdobywana przez nich podczas studiów może być wykorzystana do dobrej zabawy. Jednocześnie chcemy nagrodzić tych, którzy wykażą się zmysłem inżynierskim i sprawnie wykorzystają dostarczone materiały. Przykłady dotychczasowych edycji pokazały, że jest to możliwe.